De Wereldbank is van plan om voor eind maart 2022 een lening van 180 miljoen dollar aan het Allawitisch Koninkrijk goed te keuren.
Volgens de Makhzen is de lening bedoeld voor de uitvoering van het project ‘Resilience and Sustainability of Irrigation Water’. Het project, gepresenteerd in januari 2022, heeft tot doel de irrigatie- en drainagediensten te versterken en de toegang tot adviesdiensten en irrigatietechnologieën in de regio’s Tadla, Casablanca-Settat en Souss-Massa te verbeteren.
Volgens de Verenigde Naties lijdt Marokko al aan waterschaarste met slechts 500 m3 zoetwater per hoofd van de bevolking per jaar, vergeleken met 2500 m3 in 1960, en de situatie zal naar verwachting verslechteren.
Lees ook:
Moulouya-rivier bereikt zee niet meer door droogte en overexploitatie
Kritiek op de inefficiëntie en ongelijkheid van het Marokkaanse waterbeheerbeleid
Marokko wil water verplaatsen van Arif naar het zuiden
Overweeg een donatie te plaatsen om onze website te helpen onderhouden en verder te ontwikkelen.